czwartek, 30 stycznia 2014

Morskie opowieści

Na wstępie dziękuję za propozycje książek. Na ferie zamówiłam "Dynastie Miziołków" i "Janę ze Wzgórza Latarni". Z fasolek wybrana Żółta Saxa:))
A hafciarsko dziś klimaty morskie, do marynistycznego pokoju Kubusia i Piotrusia.
Dużo zdjęć, ale bardzo polubiłam te obrazki:)


 
  
 

  


wtorek, 28 stycznia 2014

Najazd Łowcy:)

Od Magdusi drogiej dostałam Elfika, zwanego przez mnie pieszczotliwie Łowcą;) Kto do Magdy zagląda, wie, jaki to łobuziak, wpadający w tarapaty, najczęściej głową w dół:) A że serducho ma wielkie i odważne, postanowił wyruszyć w podróż w nieznane i oto jest u mnie:) Dla towarzystwa dostał przepięknej urody owieczkę, bardzo utalentowaną muzycznie;) która od razu w łapki mojej Emilki powędrowała, jako że to dwie bratnie muzycznie dusze i odtąd razem będą ćwiczyć wprawki i inne etiudy. Magdo, Emi stwierdziła, że porozwija nuty i je zagra ;)

Najpierw przyjemności czyli zwiedzanie obejścia i zabawa w śniegu:)

a teraz czas na obowiązki;)

Od Magdy dostałam też cudowną drewnianą gwiazdkę, gazetkę ze wzorami, cukieraski i taga, którego nie mogę znaleźć, ale jako, że Emilia nazwała go zakładką, być może jest gdzieś założony:)
 


Dziewczyny, mam jeszcze dwa pytania do książkowych i ogrodowych:)
Chciałam córce kupić na ferie (po raz pierwszy wyjeżdża sama) jakąś fajną książkę. Fajną dla niej, czyli wesołą, nie fantastyka, nie wampiry, taką co się dobrze czyta, nie smuci (no bo ten wyjazd bez mamy), nie za krótka. Wiem, że są fora tematyczne, i często je podczytuję, ale przyznam, że nie bardzo mam teraz czas, może coś zasugerujecie.

A dla ogrodniczek a właściwie warzywniczek: chciałam w tym roku posiać fasolę strączkową, nieźle w zeszlym roku nam wchodziła (w brzuchy;) żółta. Jakiej odmiany szukać, jakich warunków potrzebuje, może być odsyłacz do dobrej strony:).

Pozdrawiaaam ♥

środa, 22 stycznia 2014

Kilka drobiazgów

Różany igielnik, łapka szydełkowa i podkładki (takie trochę makowe).
Pozdrawiam dziewczyny ♥
A niedługo całkiem nowe krzyżykowe motywy:)
 


 

czwartek, 9 stycznia 2014

Mikołajowo, ale już ostatni raz

Ten obrazek wyszyłam dla siebie. Oczywiście nie zdążyłam, skończyłam już po świętach. Oczywiście oprawiony byle jak,bo tego nie lubię robić bardzo. W tym roku chciałabym więcej wyszyć do domu, trochę na obrazki, trochę na poduszki. Mam nadzieję, że znajdę dobre duszyczki co mi takie poduszki z haftem uszyją:)
Bałwanki, serduszko od Ani
Szyszkowe serce od Madelinki
Gwiazdka od Ani
Skrzat od Iwony


czwartek, 2 stycznia 2014

Bez podsumowań, chyba że trochę:)

Nie robię podsumowań i wielkich planów, ale bardzo już chciałam zacząć rok na blogu, a nie mam Wam co pokazać:) Złapałam więc zeszłoroczne hafty, tak szybko, trochę na łapu-capu. Dużo ich było, oj dużo, nie wiedziałam co wybrać, bo większość lubię. Wyszło bardzo kolorowo i radośnie. I oby ten rok był właśnie taki:)

Najważniejsze, że wciąż chce mi się haftować:)